[U17/U19] NAFTAŠI OSTALI BREZ ZMAGE NA KOROŠKEM

Tim Ch. Farkaš

Ekipi selekcij U17 in U19 sta včeraj odpotovali na srečanje 12. kroga 2. SKL/SML. Modro-beli so se na Koroškem pomerili z ekipama Dravograda. Kadetom se po dveh zaporednih zmagah tokrat ni izšlo po načrtih, a niti mladinci ne morajo biti zadovoljni, saj so po dvojnem vodstvu uspeli vknjižiti le točko.

Naslednji tekmi sta na sporedu v nedeljo, ko bosta ekipi U17 in U19 gostovali pri Kety Emmi Bistrici.

U17 | DRAVOGRAD 2:1 (1:0) NAFTA 1903

STRELEC: 61′ ŽGANEC

2. SKL | 12. KROG | 12:00 | NEDELJA | 27.10.2019 | ŠPORTNI CENTER DRAVOGRAD | DRAVOGRAD

ZAČETNIH 11:
ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, KODBA
KLOP:
JANŽA (V), GAVRILOVIĆ, GABOR, NIKOLIČ, ŠKRILEC, GERIČ

Prva tekma se je izkazala za zelo trdo in težko v kateri so predvsem prevladovali domačini, ki so do zadetka prišli nekaj minut pred polčasom. Kljub temu se Lendavčani niso predali in so poizkušali še pred odmorom priti do izenačenja. Žal pa ponujene priložnosti niso uspeli izkoristiti. Modro-beli so drugi polčas začeli agresivnejše, bolj napadalno, vendar so po napaki v obrambi prejeli še drugi zadetek, a so se kljub zaostanku še naprej borili, kar se jim je v 61. minuti tudi izplačalo, ko je za znižanje vodstva iz enajstmetrovke zadel Žganec. V nadaljevanju je Naftašem žal zmanjkalo časa za izenačenje in je ostalo pri izidu 2:1.

U19 | DRAVOGRAD 2:2 (1:1) NAFTA 1903

STRELCa: 8′ šupljika, 65′ šimunković

2. SmL | 12. KROG | 14:00 | NEDELJA | 27.10.2019 | ŠPORTNI CENTER DRAVOGRAD | DRAVOGRAD

CIGUT (V), MIHALJUŠ, SAKAČ, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, VURUŠIĆ, PLEJ, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), MATKO, BERDEN, KOŠČAK, HORVATH, ŠOŠ

Modro-beli so odlično pričeli tekmo, saj so v prvih 25 minutah povsem prevladovali nad tekmecem. Dominacija na igrišču se je kmalu odrazila tudi na rezultat. V 8. minuti je namreč po podaji iz kota v nasprotnikovem kazenskem prostoru najvišje skočil Šupljika, ki je zadel za vodstvo. Dobrih 20 minut kasneje pa so domačini uspeli izenačiti, prav tako po prekinitvi. V drugem polčasu so Lendavčani po samostojni akciji Šimunkovića uspeli ponovno povesti. Vodstva pa žal niso uspeli zadržati, saj so 10 minut pred koncem tekme Korošci ponovno izenačili. Nato se je ponudila priložnost za zmago tako Naftašem kot tudi domačinom, a sta jo obe moštvi zapravili.