SELEKCIJA U19 ODIGRALA SVOJO DRUGO PRIPRAVLJALNO SREČANJE

Drago M

Ekipa U19 je v soboto, 15.02.2020, odpotovala v Szombathely, kjer smo se v prijateljski tekmi pomerili z domačo ekipo Illés Akademia U17, ki nastopa v najmočnejši ligi Madžarske. Srečanje na umetni travi se je končalo z rezultatom 5:2 za domačine.
Modro-beli smo slabo začeli srečanje, saj smo po 15 minutah zaostajali že 2:0, po odlično izvedenem prostem strelu pa je bilo v 28. minuti že 3:0 za domače. Ob koncu polčasa smo tudi mi prišli do dveh zadetkov in tako se je polčas končal z 3:2 za Illés. V drugem delu smo prejeli še dva zadetka in tako se je obračun končal z rezultatom 5:2. Strelca za »naftaše« sta bila Fekete in Vurušić.
Postava U19 NK Nafta 1903: Cigut Bojan (V); Matko Mišo, Murković Dino, Biró Dominik, Mihaljuš Matej, Golubić Marin, Lesar Martin Michael, Pavšič Sašo, Horvath David Jožef, Fekete Daniel, Vurušić Leo. V nadaljevanju so igrali še: Novak Miha (V), Plej Jan, Šimunković Bruno, Šoš Aleks, Berden David, Srša Leonardo.
Za tekmo U19 je sledilo srečanje naše ekipe U17 proti ekipi Illés Akademia, vendar proti njihovi rezervni, drugi ekipi U17, ki nastopa v tretjem rangu tekmovanja. Naši so bili prepričljivo boljši in tekmo dobili z rezultatom 7:2.
Naslednja pripravljalna tekma čaka obe ekipi v soboto, 22.02.2020, ko se bomo na domači umetni travi srečali z vrstniki iz Miklavža pri Mariboru. Tekma U17 se bo pričela ob 11:30, U19 pa ob 13:30 uri.

Pripravil: Silvester Bažika, trener U19