PORAZ KADETOV IN MLADINCEV NA PTUJU

Tim Ch. Farkaš

Minulo soboto sta ekipi selekcije U17 in U19, v 9. krogu 2. SKL/SML, gostovali pri vodilnem moštvu prvenstva, ptujski Dravi. Na derbiju kroga so morali kadeti in tudi mladinci priznati premoč nasprotniku.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v nedeljo ob 11:00 oz. 13:00, ko bosta ekipi U17 in U19 odpotovali na naslednjo gostovanje, tokrat k Rogaški.

U17 | Drava Ptuj 5:0 (2:0) Nafta 1903

2. SKL | 9. krog | 13:30 | Sobota | 05.10.2019 | Mestni Stadion Ptuj – igrišče z UT | Ptuj

ZAČETNIH 11:
JANŽA (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), PEČARKO, ŠKRILEC, NIKOLIČ
KLOP:
TOPOLNJAK (v), GLOGOVEC, GAVRILOVIĆ, GERIČ

Kljub porazu so modro-beli na igrišču prikazali dosti boljšo igro, kot to lahko razberemo z rezultata. Lendavčani so igrali skozi celotno tekmo dober nogomet, vendar prejeli prelahke zadetke, v napadu pa niso izkoristili dane priložnosti.

Vladimir Šooš, trener U17: “Žal ne razpolagamo z nobenim kvalitetnim napadalcem, kateri bi lahko odločil tekmo. Ta problem je viden že nekaj časa. Težava z realizacijo se že opazi na treningih, kar pa se potem seveda prenese tudi na prvenstvo. Kljub temu pa zagotavljam, da se bomo potrudili po vseh svojih močeh, da popravimo ta problem ter osvojimo čim več točk.”

U19 | Drava Ptuj 5:1 (3:0) Nafta 1903

79′ Berden

2. SmL | 9. krog | 15:30 | Sobota | 05.10.2019 | Mestni Stadion Ptuj – igrišče z UT | Ptuj

KOVAČ (V), MATKO, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, ŠOŠ (K), PAVŠIČ, GOLUBIĆ, FEKETE, ŠUPLJIKA, LESAR
KLOP:
NOVAK (V), MIHALJUŠ, BERDEN, HORVATH, SAKAČ, VURUŠIĆ

Prvi polčas je povsem pripadel domačinom, saj so modro-bele nadigrali v vseh elementih nogometne igre, poleg tega pa je lendavska zasedba odigrala najslabše srečanje do sedaj. Rezultat vsega je bil zaostanek ob polčasu 3:0. V drugem delu je ekipa pokazala nekaj več, vendar več od častnega zadetka mu ni uspelo doseči. Domači so na koncu dodali še dva gola in zasluženo zmagali.