Kategorija: U17

Tim Ch. Farkaš

MLADINCI DO ZMAGE NA PREKMURSKEM DERBIJU, NEMOČNI KADETI PORAŽENI

V soboto sta naši dve najstarejši selekciji odigrali zadnji srečanji v letu 2019. Poleg derbija članske ekipe proti Kopru, katerega so “plavi” izgubili z 0:3, je tudi na selekcijo U17 in U19 čakal derbi, a ne proti Primorcem temveč proti Beltincem. Medtem, ko so mladinci zanesljivo odpravili “žute”, so nemočni kadeti žal morali priznati premoč nasprotniku.

U17 | Nafta 1903 1:2 (0:1) Beltinci

Strelec: 57′ Mezga

2. SKL | 16. krog | 10:30 | Sobota | 23. november 2019 | ŠC Lendava – Igrišče z UT | Lendava

ZAČETNIH 11:
ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, škrilec
KLOP:
JANŽA (V), nikolić, utroša, kodba, GERIČ

VLADIMIR ŠOOŠ …

o tekmi proti Beltincem: “Ta tekma je bila zagotovo ena od najslabših v letošnji sezoni. Dobro smo se pripravili na nasprotnika, vendar se vseeno ni izteklo po naših načrtih. Po številnih individualnih napakah in nezbranostih so gostje prišli do vodstva ter do povišanja le-tega. Po drugem prejetem zadetku smo sicer hitro odgovorili, a je to bilo tudi vse.”

o dosedanjem poteku sezone: “Po eni strani sem zadovoljen, kar se samega pristopa in same igre tiče, saj smo kot ekipa veliko napredovali. Po drugi strani pa imamo določene probleme pri zasedanju nekaterih pozicij, predvsem v napadu, kjer nam manjka kvaliteta. V prihodnje moramo več pozornosti posvetiti organizaciji napada in zaključku akcij. Moramo konkretno strmeti k ofenzivni igri, kar pa bi nas zagotovo nagradilo z višjo pozicijo na lestvici.”

Kadetska ekipa zaključuje jesenski del sezone na 8. mestu prvenstvene lestvice. | Vir: nzs.si

Najboljši strelec kadetov je Josip Žganec s 7 zadetki, ki se nahaja na 5. mestu na lestvici strelcev 2. SKL – vzhod. Na 8. in 10. mestu mu sledita Erik Glogovec s 4 zadetki in David Partlić  z 2 zadetkoma.

Lestvica strelcev 2. SKL – vzhod, na katerem Josip Žganec zaseda 5. mesto. | Vir: nzs.si

U19 | Nafta 1903 4:2 (3:0) Beltinci

Strelci: 3′ Vurušić, 14′ Fekete, 36′ plej, 54′ koščak

2. SmL | 16. krog | 12:30 | Sobota | 23. november 2019 | ŠC Lendava – Igrišče z UT | Lendava

CIGUT (V), MIHALJUŠ, matko, koščak, ŠIMUNKOVIĆ, šoš (k), VURUŠIĆ, PLEJ, fekete, LESAR, ŠUPLJIKA
KLOP:
NOVAK (V), BERDEN, horvath, srša, golubić

Zmaga proti Beltincem bi bila lahko tudi višja, če bi “plavi”predvsem v prvem polčasu izkoristili vse dane priložnosti, ki pa jih je bilo kar nekaj. Kljub temu so modro-beli na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov. Na začetku drugega dela so Naftaši dodali še en zadetek in s tem dokončno rešili vprašanje zmagovalca. Do konca tekme so domači vendarle nekoliko popustili in dovolili nasprotniku, da pride do dveh zadetkov, a je to bilo le premalo za točko.

silvester bažika …

o dosedanjem delu v akademiji: “Z rezultatom jesenskega dela v akademiji, predvsem pri mlajših selekcijah, sem zadovoljen. Zelo me veseli podatek, da je v selekcijah od U7 do U15 vedno več igralcev. Tudi rezultati kažejo, da se z otroci zelo dobro dela. Primer: selekcija U13 in U15 je zmagala prav vse tekme in zanesljivo zasedata prvi mesti. Kljub temu, da se pri selekciji U11 uradno ne vodi prvenstvo pa so mladi upi izgubili le eno tekmo. Pri kadetih in mladincih vidim še nekoliko prostora za napredek, saj se na skupni lestvici nahajajo le na 7. mestu, a bi lahko osvojili tudi veliko več točk. Res, da nimamo kvaliteto za dosego prvih treh mest, vendar mislim, da bi prvenstvo morali končati na 4. oz. v najslabšem primeru na 7. mestu. Mislim, da obstanek nikakor ne sme biti vprašljiv. Mogoče so kadeti nekoliko manj uspešni, a se vseeno gleda le skupna lestvica, na kateri pa smo v dobri poziciji. Zavedamo se, da veliko igralcev prihaja iz tujine, vendar mislim, da je to povsem razumljivo, saj ni veliko domačih igralcev. Cilj nam mora biti čim višja pozicija na skupni lestvici. Moramo pa tudi selekcijo U15 čim prej pripeljati do 1. lige, kar pa bi zelo olajšalo delo s kadeti in mladinci.”

o problemih z infrastrukturo: “Seveda je pomembna tudi infrastruktura. Zelo čakamo, da se konča projekt – igrišče z UT ob srednji šoli, kar bi zelo olajšalo delo vsem selekcijam, saj treniramo na veliko tujih igriščih. Posebej problematična pa je situacija pozimi, saj imamo na razpolago le eno igrišče z UT, zato moramo kombinirati termine, kar pa je zaradi veliko števil otrok le težko izvedljivo. Upam, da se bo na tem področju čim prej zgodila kakšna sprememba, katera bi nam olajšalo delo. Delamo tudi na širitvi trenerskega štaba, saj bi z več trenerji lahko opravljali tudi bolj kvalitetno delo.”

Mladinci jesenski del končujejo na odličnem 5. mestu lestvice 2. SML – vzhod. | Vir: nzs.si

Najuspešnejša strelca mladinske ekipe sta Mateo Šupljika in Lovro Koščak, ki sta zadela 6 golov ter zasedata 7. mesto na lestvici strelcev 2. SML -vzhod. Na 9. mestu jima sledita Dániel Fekete in Leo Vurušić, ki sta zabila 4 zadetke. Tretja najboljša strelca sta Bruno Šimunković in Leon Sakač. Oba sta v polno zadel 3-krat in se nahajata na 10. mestu.

Lestvica strelcev 2. SML – vzhod, na katerem Mateo Šupljika in Lovro Koščak zasedata 7. mesto. | Vir: nzs.si

Modro-beli bodo na skupni lestvici 2. SKL in 2. SML prezimili na 7. mestu. | Vir: nzs.si

[U17/U19] NAFTAŠI OSTALI BREZ ZMAGE NA KOROŠKEM

Ekipi selekcij U17 in U19 sta včeraj odpotovali na srečanje 12. kroga 2. SKL/SML. Modro-beli so se na Koroškem pomerili z ekipama Dravograda. Kadetom se po dveh zaporednih zmagah tokrat ni izšlo po načrtih, a niti mladinci ne morajo biti zadovoljni, saj so po dvojnem vodstvu uspeli vknjižiti le točko.

Naslednji tekmi sta na sporedu v nedeljo, ko bosta ekipi U17 in U19 gostovali pri Kety Emmi Bistrici.

U17 | DRAVOGRAD 2:1 (1:0) NAFTA 1903

STRELEC: 61′ ŽGANEC

2. SKL | 12. KROG | 12:00 | NEDELJA | 27.10.2019 | ŠPORTNI CENTER DRAVOGRAD | DRAVOGRAD

ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, KODBA
KLOP:
JANŽA (V), GAVRILOVIĆ, GABOR, NIKOLIČ, ŠKRILEC, GERIČ

Prva tekma se je izkazala za zelo trdo in težko v kateri so predvsem prevladovali domačini, ki so do zadetka prišli nekaj minut pred polčasom. Kljub temu se Lendavčani niso predali in so poizkušali še pred odmorom priti do izenačenja. Žal pa ponujene priložnosti niso uspeli izkoristiti. Modro-beli so drugi polčas začeli agresivnejše, bolj napadalno, vendar so po napaki v obrambi prejeli še drugi zadetek, a so se kljub zaostanku še naprej borili, kar se jim je v 61. minuti tudi izplačalo, ko je za znižanje vodstva iz enajstmetrovke zadel Žganec. V nadaljevanju je Naftašem žal zmanjkalo časa za izenačenje in je ostalo pri izidu 2:1.

U19 | DRAVOGRAD 2:2 (1:1) NAFTA 1903

STRELCa: 8′ šupljika, 65′ šimunković

2. SmL | 12. KROG | 14:00 | NEDELJA | 27.10.2019 | ŠPORTNI CENTER DRAVOGRAD | DRAVOGRAD

CIGUT (V), MIHALJUŠ, SAKAČ, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, VURUŠIĆ, PLEJ, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), MATKO, BERDEN, KOŠČAK, HORVATH, ŠOŠ

Modro-beli so odlično pričeli tekmo, saj so v prvih 25 minutah povsem prevladovali nad tekmecem. Dominacija na igrišču se je kmalu odrazila tudi na rezultat. V 8. minuti je namreč po podaji iz kota v nasprotnikovem kazenskem prostoru najvišje skočil Šupljika, ki je zadel za vodstvo. Dobrih 20 minut kasneje pa so domačini uspeli izenačiti, prav tako po prekinitvi. V drugem polčasu so Lendavčani po samostojni akciji Šimunkovića uspeli ponovno povesti. Vodstva pa žal niso uspeli zadržati, saj so 10 minut pred koncem tekme Korošci ponovno izenačili. Nato se je ponudila priložnost za zmago tako Naftašem kot tudi domačinom, a sta jo obe moštvi zapravili.

ZMAGA KADETOV IN MLADINCEV NA HOTIZI

V soboto je kadetska in mladinska ekipa, v 11. krogu 2. SKL/SML, gostila vrstnike iz Jarenine. Na obeh tekmah, ki sta bili odigrani v hotiškem Športnem parku, so bili boljši Naftaši.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v nedeljo ob 12:00 oz. 14:00, ko bosta ekipi U17 in U19 gostovali pri Dravogradu.

U17 | Nafta 1903 1:0 (0:0) Jarenina

64′ Glogovec (11m)

2. skl | 11. krog | 11:00 | Sobota | 19.10.2019 | Športni park Hotiza | Hotiza

ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN (K), LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, GLOGOVEC, PEČARKO, škrilec, kodba
KLOP:
JANŽA (V), GAVRILOVIĆ, gabor, utroša, GERIČ

V prvem polčasu je prevladovala gostujoča ekipa, ki si je priigrala kar nekaj lepih priložnost, a na srečo Naftašev do zadetka ni prišlo. Kot že navajeno so se modro-beli po slabšem prvem delu zbudili in prikazali dosti boljšo igro. Po zgrešenih priložnostih Lendavčanov so le-ti v 64. minuti vseeno uspeli zadeti. Po prestreženi žogi in hitrem protinapadu se je v kazenskem prostoru znašel Glogovec, ki pa je bil s strani gostujočega vratarja nepravilno oviran. Sledila je najstrožja kazen, katero pa je Glogovec izkoristil in modro-bele popeljal v vodstvo. Po prejetem zadetku so gostje do konca tekme vršili pritisk na lendavska vrata, a do izenačenje ni prišlo.

U19 | Nafta 1903 3:1 (1:1) Jarenina

6′ Lesar, 65′ Vurušić, 83′ Šimunković

2. sml | 11. krog | 13:00 | Sobota | 19.10.2019 | Športni park Hotiza | Hotiza

kovač (V), MIHALJUŠ, murković, šimunković, BIRÓ, PAVŠIČ, VURUŠIĆ, plej, FEKETE, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), matko, koščak, HORVATH, šoš, golubić

KADETI DO ZMAGE, MLADINCI PORAŽENI

V nedeljo je kadetska in mladinska ekipa odpotovala v Rogaško Slatino na tekmo 10. kroga 2. SKL/SML. Medtem, ko je moštvo selekcije U17 zasluženo premagalo Rogaško, so mladinci utrpeli še drugi zaporedni poraz.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v soboto ob 11:00 oz. 13:00, ko bosta ekipi U17 in U19 v hotiškem Športnem parku gostili vrstnike iz Jarenine.

U17 | Rogaška 0:1 (0:0) Nafta 1903

67′ Partlić

2. skl | 13:30 | Nedelja | 13.10.2019 | Športni center Rogaška Slatina | Rogaška Slatina

ANDRaŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, NIKOLIČ
KLOP:
JANŽA(V), GAVRILOVIĆ, GERIČ, ŠKRILEC, KODBA, UTROŠA

Modro-beli so že od začetka tekme igrali potrpežljivo ter prevladovali v posesti. Priigrali so si več nevarnih priložnosti, med drugimi tudi enajstmetrovko, ki pa so jo žal zapravili. Tudi v drugem polčasu so prevladovali Lendavčani, kar je v 67. minuti privedlo do zasluženega vodstva in zmage.

U19 | Rogaška 4:2 (2:0) Nafta 1903

68′ Šimunković, 91′ Šupljika (11m)

2. sml | 15:30 | Nedelja | 13.10.2019 | Športni center Rogaška Slatina | Rogaška Slatina

CIGUT (V), MIHALJUŠ, MATKO, KOŠČAK, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, VURUŠIĆ, FEKETE, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), MURKOVIĆ, BERDEN, HORVATH, ŠIMUNKOVIĆ, PLEJ

Prvi polčas je pripadel domačinom, saj so bili agresivnejši od lendavske zasedbe, ki pa se nikakor ni znala odzvati na njihov pristop. Rezultat polčasa je bil 2:0. V drugem delu so modro-beli pokazali malo več borbenosti, vendar je bilo vse skupaj že prepozno za preobrat. Domači so dodali še dva gola in zasluženo zmagali 4:2. Zanesljivo zmago domače ekipe niti zadetka Šimunkovića (68′) in Šupljike (91′) nista mogla preprečiti.

PORAZ KADETOV IN MLADINCEV NA PTUJU

Minulo soboto sta ekipi selekcije U17 in U19, v 9. krogu 2. SKL/SML, gostovali pri vodilnem moštvu prvenstva, ptujski Dravi. Na derbiju kroga so morali kadeti in tudi mladinci priznati premoč nasprotniku.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v nedeljo ob 11:00 oz. 13:00, ko bosta ekipi U17 in U19 odpotovali na naslednjo gostovanje, tokrat k Rogaški.

U17 | Drava Ptuj 5:0 (2:0) Nafta 1903

2. SKL | 9. krog | 13:30 | Sobota | 05.10.2019 | Mestni Stadion Ptuj – igrišče z UT | Ptuj

JANŽA (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), PEČARKO, ŠKRILEC, NIKOLIČ
KLOP:
TOPOLNJAK (v), GLOGOVEC, GAVRILOVIĆ, GERIČ

Kljub porazu so modro-beli na igrišču prikazali dosti boljšo igro, kot to lahko razberemo z rezultata. Lendavčani so igrali skozi celotno tekmo dober nogomet, vendar prejeli prelahke zadetke, v napadu pa niso izkoristili dane priložnosti.

Vladimir Šooš, trener U17: “Žal ne razpolagamo z nobenim kvalitetnim napadalcem, kateri bi lahko odločil tekmo. Ta problem je viden že nekaj časa. Težava z realizacijo se že opazi na treningih, kar pa se potem seveda prenese tudi na prvenstvo. Kljub temu pa zagotavljam, da se bomo potrudili po vseh svojih močeh, da popravimo ta problem ter osvojimo čim več točk.”

U19 | Drava Ptuj 5:1 (3:0) Nafta 1903

79′ Berden

2. SmL | 9. krog | 15:30 | Sobota | 05.10.2019 | Mestni Stadion Ptuj – igrišče z UT | Ptuj

KOVAČ (V), MATKO, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, ŠOŠ (K), PAVŠIČ, GOLUBIĆ, FEKETE, ŠUPLJIKA, LESAR
KLOP:
NOVAK (V), MIHALJUŠ, BERDEN, HORVATH, SAKAČ, VURUŠIĆ

Prvi polčas je povsem pripadel domačinom, saj so modro-bele nadigrali v vseh elementih nogometne igre, poleg tega pa je lendavska zasedba odigrala najslabše srečanje do sedaj. Rezultat vsega je bil zaostanek ob polčasu 3:0. V drugem delu je ekipa pokazala nekaj več, vendar več od častnega zadetka mu ni uspelo doseči. Domači so na koncu dodali še dva gola in zasluženo zmagali.

MLADINCI DO ZMAGE NA DERBIJU, KADETI PORAŽENI

Včeraj popoldan je kadetska ter mladinska ekipa, v 5. krogu 2. SKL/SML, gostovala v Veržeju. Medtem, ko so kadeti izgubili, so mladinci uspeli z minimalno zmago vknjižit nove tri točke.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v soboto, ko se bosta ekipi selekcije U17 in U19 na Hotizi pomerili z vrstniki Šampiona iz Celja.

U17 | Vipoll Veržej 3:0 (2:0) Nafta 1903

2. skl | 5. krog | 14:30 | Nedelja | 08.09.2019 | Stadion Čistina | Veržej

TOPOLNJAK (V), PARTLIČ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, KODBA, ŽGANEC (K), PEČARKO, MIŠIĆ, ŠKRILEC
KLOP:
JANŽA (V),  UTROŠA, NIKOLIČ, GAVRILOVIĆ, GERIČ

Modro-beli so že na začetku bili preveč pasivni, kar je nasprotnik izkoristil in v 14. minuti zabil za vodstvo. Nekaj minut kasneje je sledilo povišanje vodstva. V drugem polčasu so mladi Naftaši odigrali veliko bolje, a svoje priložnosti niso uspeli izkoristiti. Po napaki vratarja v 72. minuti so domači zadeli še tretjič ter s tem tudi postavili končni izid tekme.

U19 | Vipoll Veržej 0:1 (0:0) Nafta 1903

Strelec: 84′ Fekete

2. sml | 5. krog | 16:30 | Nedelja | 08.09.2019 | Stadion Čistina | Veržej

CIGUT (V), MIHALJUŠ, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, PLEJ, FEKETE, ŠUPLJIKA (K), LESAR
KLOP:
KOVAČ (V), IMRE, MATKO, HORVATH, SAKAČ, ŠOŠ

Na težkem, deloma blatnem igrišču, so Lendavčani odigrali taktično zelo zrelo in prišli do novih treh točk. V prvem polčasu so bili nevarnejši modro-beli, saj so prišli do nekaterih priložnosti, vendar niso uspeli zadeti. Največja priložnost se je ponudila Feketeju, ki se je znašel sam pred vratarjem, a meril točno v njega. V drugem delu so Naftaši nadaljevali z zelo disciplinirano igro v fazi branjenja, obenem pa so nekajkrat tudi nevarno zapretili domačinom. Rezultat se ni spremenil vse do 84. minute, ko je Fekete v igri ena na ena preigral domačega obrambnega igralca in s strelom v daljši kot zadel za končnih 0:1.

POMEMBNI ZMAGI NA HOTIZI

Po preloženem tretjem krogu 2. SKL/SML, minuli konec tedna, so kadeti in mladinci včeraj popoldan odigrali tekmo 4. kroga proti ekipama Kety Emmi Bistrice. V hotiškem Športnem parku so bili obakrat uspešnejši Lendavčani.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu že v nedeljo, ko bosta ekipi U17 in U19 gostovali na derbiju v Veržeju.

U17 | Nafta 1903 3:1 (1:1) Kety Emmi Bistrica

Strelci: 3′ Škraban, 44′ Žganec, 67′ Glogovec

2.SKL | 4. krog | 15:00 | Sreda | 04.09.2019 | Športni park Hotiza | hotiza

Začetnih 11:
Topolnjak (V), Partlič, Škraban, Lisjak, Sobočan, Piškor, Žganec (K), Glogovec, Pečarko, Mišić, Škrilec
Klop:
Janža (V), Kodba, Utroša, Gavrilović, Gerič

Modro-beli so odlično začeli tekmo, saj je že v 3. minuti, s strelom z glavo, za vodstvo zadel Škraban. Po vodilnem zadetku je ekipa Vladimirja Šooša nekoliko popustila, zaradi česa je bila, nekaj minut kasneje, tudi kaznovana. Nasprotnik je namreč prevzel pobudo ter zadel za izenačenje. Lendavčani so tudi v drugi polčas krenili samozavestno. S prostega strela je bil uspešen Žganec. Nato so domačini še dalje napadali nasprotna vrata, kar se je tudi izplačalo, saj so zadeli še tretjič ter s tem postavili tudi končni rezultat.

U19 | Nafta 1903 2:0 (1:0) Kety Emmi Bistrica

Strelca: 44′ Pavšič, 62′ Fekete

2.SKL | 4. krog | 17:00 | Sreda | 04.09.2019 | Športni park Hotiza | hotiza

CIGUT (V), MIHALJUŠ, MURKOVIĆ, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, PLEJ, FEKETE, ŠUPLJIKA (K), LESAR
Klop:
KOVAČ (V), IMRE, MATKO, HORVATH, ŠOŠ, GOLUBIĆ

Gostje iz Slovenske Bistrice so se pokazali za zelo dobro moštvo, saj so se od samega začetka postavili zelo visoko, bili agresivni ter Naftašem niso dovolili, da bi razvili svojo igro. Tudi pri posesti so prevladovali gostujoči nogometaši, tako da so se modro-beli morali bolj osredotočati na branjenje ter protinapade. To je ekipi Silvesterja Bažike tudi dobro uspevalo, saj je sredi prvega polčasa prišla do prve velike priložnosti na tekmi, ko je Pavšič streljal z glavo, vratar pa je žogo odbil točno v noge Koščaku, ki pa iz bližine ni uspel spraviti žoge v mrežo. Do konca prvega polčasa so nekajkrat s streli iz razdalje poskušali gostje, vendar je vselej na mestu bil vratar Cigut oz. domača obrambna vrsta. V 44. minuti so Lendavčani prišli do vodstva. Po protinapadu je Pavšič izigral dva obrambna igralca in s strelom z roba kazenskega prostora premagal gostujočega vratarja. Tudi v nadaljevanju smo lahko spremljali podobno igro. Gostje so še bolj pritisnili na domača vrata, Naftaši pa so se odlično branili ter čakali na priložnosti iz protinapadov. To se jim je tudi izplačalo, saj so prav preko enega od teh protinapadov prišli do povišanja vodstva v 62. minuti, ko je Fekete po samostojnem prodoru poslal žogo v mrežo. Do konca tekme so domači igralci zadržali prednost dveh zadetkov ter slavili pomembno in težko prigarano zmago.

[KADETI/MLADINCI] DVOJNI PORAZ V PESNICI

V nedeljo je selekcija U17 in U19 odpotovala, na prvo letošnje gostovanje, v Pesnico, kjer so se pomerili z ekipama Jarenine. Po odličnem “štartu” v prvenstvo, minulo soboto, sta sedaj sledila dva poraza.

Nasldnji dve tekmi sta na sporedu v sredo, 4. septembra, ko bodo Lendavčani, v hotiškem Športnem parku, gostili ekipi Bistrice.

U17 | JARENINA 4:0 (2:0) NAFTA 1903

2. skl | 2. krog | 10:00 | Nedelja | 25.08.2019 | igrišče pesnica | PESNICA

Lendavčani so tekmo dobro odprli ter bili vse do prvega zadetka boljši. Po vodilnem zadetku Jarenine se je to žal spremenilo. Modro-beli so padli v igri ter prejeli še drugi zadetek pred polčasom. Na začetku drugega dela tekme je ekipa Vladimirja Šooša prejela še en nepotreben gol, vendar je nato sledila kvalitetna igra ter veliko priigranih priložnosti. Žal mladi Naftaši svoje priložnosti niso uspeli izkoristiti, sledil je odločilen, četrti zadetek domače ekipe.

U19 | JARENINA 3:2 (1:1) NAFTA 1903

Strelca: 15′ Pavšič; 80′ Lesar

2. sml | 2. krog | 12:00 | Nedelja | 25.08.2019 | igrišče pesnica | PESNICA

Že od začetka so prevladovali Lendavčani. Žogo so imeli več časa v posesti, medtem ko so se domačini osredotočali predvsem na protinapade. Že v 10. minuti je Jarenina povedla. Domači igralec je s strani želel podati pred lendavska vrata, a je žoga dobila čuden lok in končala v daljšem zgornjem kotu vratarja Ciguta. Sledilo je hitro izenačenje, saj je 5 minut kasneje, po napaki domače obrambe, Pavšič sam stekel proti domačim vratom in žogo poslal mimo vratarja za zasluženo izenačenje. Kljub nekaterim priložnostim na obeh straneh se izid do konca polčasa ni spremenil. V drugem delu je bila podobna zgodba. Naftaši so bili več pri žogi, domačini pa so čakali na protinapade. V 57. minuti ponovno vodstvo domačih. Žoga je prišla na desno stran, stranska sodnica je signalizirala nedovoljeni položaj, vendar nato spustila zastavico. To pa je nekoliko zmedlo lendavsko obrambo, ki se je za hip ustavila, kar pa je bilo dovolj, da je nasprotni igralec podal pred vrata soigralcu, ki je z glavo neovirano in zanesljivo zadel. Po prejetem zadetku so se domačini še bolj pomaknili v obrambo in iz protinapada povišali vodstvo v 78. minuti. Dve minuti za tem je sledilo znižanje rezultata. Lesar se je odločil za strel z 20 metrov in premagal slabo postavljenega domačega vratarja. V zadnjih 10 minutah je ekipa Slivesterja Bažike povsem pritisnili na vrata domačih, vendar do izenačenje žal ni prišlo.

Peter Balažek

U17 – U19 | Začetek priprav na novo sezono 2019/2020

Najstarejši selekciji mladinskega pogona, U17 in U19 sta s pripravami na novo sezono 2019/2020 začeli danes. Obe ekipi tudi letos nastopata v 2. SML/SKL – vzhod, ki bo tudi letos pod okriljem MNZ Celje.

Mladinci pod vodstvom Silvestra Bažike so trenirali v Mostju, kadeti so s trenerjem Vladimirjem Šoošem in pomočnikom Istvánom Hermánom trenirali na igrišču v Dolnjem Lakošu.

Vladimir Šooš, trener U-17:

“Priprave na novo sezono so se začele. Do prve prvenstvene tekme imamo dober mesec dni časa. Na preizkušnji imamo nekaj novih igralcev, videli bomo seveda v času priprav kateri bodo primerni za naše moštvo. Priprave smo pričeli z osnovnimi treningi, seveda pa se bodo le-ti sčasoma stopnjevali. Čaka nas 5 pripravljalnih tekem, potem pa sledi tekma 1. kroga prvenstva proti Rogaški. Zabeležili smo tudi več odhodov, več igralcev je prestopilo tudi selekcijo višje, k mladincem. Iz selekcije U-15 je pristopilo 6 igralcev.”

Mladinci pod vodstvom Silvestra Bažike so trenirali v Mostju.