Kategorija: Mladinski program

Tim Ch. Farkaš

ZIMSKI TURNIR “MLADI UPI” V LENDAVI

Minulo soboto in nedeljo so v telovadnici lendavske Dvojezične srednje šole potekali štirje turnirji v malem nogometu, katere so bile organizirane s strani Nafte 1903 v sklopu turnirja “Mladi upi”. Nastopili so mladinske selekcije U7, U9, U11 in U13.

U7 | 08:00 | Nedelja | 01.12.2019 | Telovadnica DSŠ Lendava | Lendava

Nastopajoče ekipe: NK Nafta 1903, NŠ Mura, FC Nagykanizsa, NK Čarda, ZTE FC, NK Gančani, NK Planika Turnišče in NK Odranci.

8. NK Nafta 1903

Nagrade je podeljeval igralec članske ekipe, Marko Malešević.

U9 | 08:00 | Sobota | 30.11.2019 | Telovadnica DSŠ Lendava | Lendava

Nastopajoče ekipe: NK Nafta 1903 1, NK Nafta 1903 2, ŠNK Bakovci, FC Nagykanizsa, Lenti TE, NK Odranci, NK Gančani, NK Planika Turnišče in ZTE FC

Posamezne nagrade:

• Najboljši igralec: Józsa Levente (ZTE FC)
  • Najboljši strelec: Bence Ferincz (ZTE FC) – 7 zadetkov
  • Najboljši vratar: Viktor Pavlin (NK Gančani)

Nagrade je podeljeval igralec članske ekipe, Mitja Novinić.

U11 | 14:00 | Sobota | 30.11.2019 | Telovadnica DSŠ Lendava | Lendava

Nastopajoče ekipe: NK Nafta 1903 1, NK Nafta 1903 2, NK Planika Turnišče, ZTE FC, Lurkó UFC (zöld), Lurkó UFC (arany), PVSK, ŠNK Bakovci, Lenti TE, NK Odranci, FC Nagykanizsa, NK Vipoll Veržej

1. Lurkó UFC (arany)
  2. ZTE FC
  3. Lenti TE
  4. NK Odranci
  5. Ostale ekipe so prejeli nagrado za sodelovanje

• Najboljši igralec: Benedek Kis Szécsényi (ZTE FC)
  • Najboljši strelec: Máté Papp (Lurkó UFC – arany) – 10 zadetkov
  • Najboljši vratar: Máté Göncz (Lenti TE)

Nagrade je podeljeval kapetan članske ekipe, Vedran Vinko.

U13 | 14:00 | Nedelja | 01.12.2019 | Telovadnica DSŠ Lendava | Lendava

Nastopajoče ekipe: NK Nafta 1903 1, NK Nafta 1903 2, NK Planika Turnišče, PVSK 1, PVSK 2, FC Nagykanizsa, NK Gančani, NK Čarda, Lenti TE

• Najboljši strelec: Levente Fodor (PVSK 1) – 5 zadetkov
  • Najboljši vratar: Márton Holenka (PVSK 1)

TURNIR “MLADI UPI” V LENDAVI

Turnir U9 | 08:00 | Sobota | 30.11.2019 | DSŠ Lendava | Lendava

V včeraj dopoldan je v telovadnici Dvojezične srednje šole potekal turnir “Mladi upi”, na katerem sta nastopile dve ekipi Lendavčanov, Nafta Plavi in Nafta Beli. Uspešnejši so bili slednji, saj so zasedli 6. mesto, medtem ko pa so Plavi končali na 8. mestu.

Nastopajoče ekipe na turnirju: Nafta Plavi, Nafta Beli, ZTE FC, ŠNK Bakovci, Lenti TE, NK Gančani, FC Nagykanizsa, NK Planika Turnišče in NK Odranci.

1. mesto je pripadlo madžarskemu ZTE FC-ju, 2. so bili nogometaši ŠNK Bakovcev in 3. mesto so osvojili igralci Lenti TE-ja.

Najboljši igralec turnirja je postal Józsa Levente, najboljši strelec Bence Ferincz, nagrado za najboljšega vratarja pa je osvojil Viktor Pavlin.

MLADINCI DO ZMAGE NA PREKMURSKEM DERBIJU, NEMOČNI KADETI PORAŽENI

V soboto sta naši dve najstarejši selekciji odigrali zadnji srečanji v letu 2019. Poleg derbija članske ekipe proti Kopru, katerega so “plavi” izgubili z 0:3, je tudi na selekcijo U17 in U19 čakal derbi, a ne proti Primorcem temveč proti Beltincem. Medtem, ko so mladinci zanesljivo odpravili “žute”, so nemočni kadeti žal morali priznati premoč nasprotniku.

U17 | Nafta 1903 1:2 (0:1) Beltinci

Strelec: 57′ Mezga

2. SKL | 16. krog | 10:30 | Sobota | 23. november 2019 | ŠC Lendava – Igrišče z UT | Lendava

ZAČETNIH 11:
ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, škrilec
KLOP:
JANŽA (V), nikolić, utroša, kodba, GERIČ

VLADIMIR ŠOOŠ …

o tekmi proti Beltincem: “Ta tekma je bila zagotovo ena od najslabših v letošnji sezoni. Dobro smo se pripravili na nasprotnika, vendar se vseeno ni izteklo po naših načrtih. Po številnih individualnih napakah in nezbranostih so gostje prišli do vodstva ter do povišanja le-tega. Po drugem prejetem zadetku smo sicer hitro odgovorili, a je to bilo tudi vse.”

o dosedanjem poteku sezone: “Po eni strani sem zadovoljen, kar se samega pristopa in same igre tiče, saj smo kot ekipa veliko napredovali. Po drugi strani pa imamo določene probleme pri zasedanju nekaterih pozicij, predvsem v napadu, kjer nam manjka kvaliteta. V prihodnje moramo več pozornosti posvetiti organizaciji napada in zaključku akcij. Moramo konkretno strmeti k ofenzivni igri, kar pa bi nas zagotovo nagradilo z višjo pozicijo na lestvici.”

Kadetska ekipa zaključuje jesenski del sezone na 8. mestu prvenstvene lestvice. | Vir: nzs.si

Najboljši strelec kadetov je Josip Žganec s 7 zadetki, ki se nahaja na 5. mestu na lestvici strelcev 2. SKL – vzhod. Na 8. in 10. mestu mu sledita Erik Glogovec s 4 zadetki in David Partlić  z 2 zadetkoma.

Lestvica strelcev 2. SKL – vzhod, na katerem Josip Žganec zaseda 5. mesto. | Vir: nzs.si

U19 | Nafta 1903 4:2 (3:0) Beltinci

Strelci: 3′ Vurušić, 14′ Fekete, 36′ plej, 54′ koščak

2. SmL | 16. krog | 12:30 | Sobota | 23. november 2019 | ŠC Lendava – Igrišče z UT | Lendava

CIGUT (V), MIHALJUŠ, matko, koščak, ŠIMUNKOVIĆ, šoš (k), VURUŠIĆ, PLEJ, fekete, LESAR, ŠUPLJIKA
KLOP:
NOVAK (V), BERDEN, horvath, srša, golubić

Zmaga proti Beltincem bi bila lahko tudi višja, če bi “plavi”predvsem v prvem polčasu izkoristili vse dane priložnosti, ki pa jih je bilo kar nekaj. Kljub temu so modro-beli na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov. Na začetku drugega dela so Naftaši dodali še en zadetek in s tem dokončno rešili vprašanje zmagovalca. Do konca tekme so domači vendarle nekoliko popustili in dovolili nasprotniku, da pride do dveh zadetkov, a je to bilo le premalo za točko.

silvester bažika …

o dosedanjem delu v akademiji: “Z rezultatom jesenskega dela v akademiji, predvsem pri mlajših selekcijah, sem zadovoljen. Zelo me veseli podatek, da je v selekcijah od U7 do U15 vedno več igralcev. Tudi rezultati kažejo, da se z otroci zelo dobro dela. Primer: selekcija U13 in U15 je zmagala prav vse tekme in zanesljivo zasedata prvi mesti. Kljub temu, da se pri selekciji U11 uradno ne vodi prvenstvo pa so mladi upi izgubili le eno tekmo. Pri kadetih in mladincih vidim še nekoliko prostora za napredek, saj se na skupni lestvici nahajajo le na 7. mestu, a bi lahko osvojili tudi veliko več točk. Res, da nimamo kvaliteto za dosego prvih treh mest, vendar mislim, da bi prvenstvo morali končati na 4. oz. v najslabšem primeru na 7. mestu. Mislim, da obstanek nikakor ne sme biti vprašljiv. Mogoče so kadeti nekoliko manj uspešni, a se vseeno gleda le skupna lestvica, na kateri pa smo v dobri poziciji. Zavedamo se, da veliko igralcev prihaja iz tujine, vendar mislim, da je to povsem razumljivo, saj ni veliko domačih igralcev. Cilj nam mora biti čim višja pozicija na skupni lestvici. Moramo pa tudi selekcijo U15 čim prej pripeljati do 1. lige, kar pa bi zelo olajšalo delo s kadeti in mladinci.”

o problemih z infrastrukturo: “Seveda je pomembna tudi infrastruktura. Zelo čakamo, da se konča projekt – igrišče z UT ob srednji šoli, kar bi zelo olajšalo delo vsem selekcijam, saj treniramo na veliko tujih igriščih. Posebej problematična pa je situacija pozimi, saj imamo na razpolago le eno igrišče z UT, zato moramo kombinirati termine, kar pa je zaradi veliko števil otrok le težko izvedljivo. Upam, da se bo na tem področju čim prej zgodila kakšna sprememba, katera bi nam olajšalo delo. Delamo tudi na širitvi trenerskega štaba, saj bi z več trenerji lahko opravljali tudi bolj kvalitetno delo.”

Mladinci jesenski del končujejo na odličnem 5. mestu lestvice 2. SML – vzhod. | Vir: nzs.si

Najuspešnejša strelca mladinske ekipe sta Mateo Šupljika in Lovro Koščak, ki sta zadela 6 golov ter zasedata 7. mesto na lestvici strelcev 2. SML -vzhod. Na 9. mestu jima sledita Dániel Fekete in Leo Vurušić, ki sta zabila 4 zadetke. Tretja najboljša strelca sta Bruno Šimunković in Leon Sakač. Oba sta v polno zadel 3-krat in se nahajata na 10. mestu.

Lestvica strelcev 2. SML – vzhod, na katerem Mateo Šupljika in Lovro Koščak zasedata 7. mesto. | Vir: nzs.si

Modro-beli bodo na skupni lestvici 2. SKL in 2. SML prezimili na 7. mestu. | Vir: nzs.si

3. MESTO NA TURNIRJU V MURSKEM SREDIŠČU

Mednarodni Turnir U13 | 08:00 | Sobota | 23. november 2019 | Športna dvorana OŠ Mursko Središče | Mursko Središče

Včeraj dopoldan je ekipa Boruta Gerenčera sodelovala na mednarodnem turnirju na sosednjem hrvaškem, točneje v Murskem Središču.

Mladi Naftaši so odlično pričeli turnir, saj so v skupinskem delu vknjižili kar tri zaporedne zmage. Po zmagi v četrtfinalu s 5:4 (po kazenskih strelih) proti ekipi Gančanov so modro-beli v polfinalu morali priznati premoč varaždinskemu Varteksu, ki je bil boljši za zadetek (2:1). Na tekmi za tretje mesto so Lendavčani nato premagali ekipo Svetega Martina na Muri z visokim rezultatom 3:0 ter s tem osvojili odlično 3. mesto.

Na turnirju je sodelovalo vsega 16 ekip. 1. mesto je pripadel Slogi Čakovec, 2. mesto pa je zasedel Varteks iz Varaždina.

Zasedba Nafte 1903: Herženjak, Vučko, Pamič, Horvath, Hertl, Becze, Vida, Somi, Slavič in Kuhar.

Čestitamo mladim upom za odličen uspeh!

[U17/U19] NAFTAŠI OSTALI BREZ ZMAGE NA KOROŠKEM

Ekipi selekcij U17 in U19 sta včeraj odpotovali na srečanje 12. kroga 2. SKL/SML. Modro-beli so se na Koroškem pomerili z ekipama Dravograda. Kadetom se po dveh zaporednih zmagah tokrat ni izšlo po načrtih, a niti mladinci ne morajo biti zadovoljni, saj so po dvojnem vodstvu uspeli vknjižiti le točko.

Naslednji tekmi sta na sporedu v nedeljo, ko bosta ekipi U17 in U19 gostovali pri Kety Emmi Bistrici.

U17 | DRAVOGRAD 2:1 (1:0) NAFTA 1903

STRELEC: 61′ ŽGANEC

2. SKL | 12. KROG | 12:00 | NEDELJA | 27.10.2019 | ŠPORTNI CENTER DRAVOGRAD | DRAVOGRAD

ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, KODBA
KLOP:
JANŽA (V), GAVRILOVIĆ, GABOR, NIKOLIČ, ŠKRILEC, GERIČ

Prva tekma se je izkazala za zelo trdo in težko v kateri so predvsem prevladovali domačini, ki so do zadetka prišli nekaj minut pred polčasom. Kljub temu se Lendavčani niso predali in so poizkušali še pred odmorom priti do izenačenja. Žal pa ponujene priložnosti niso uspeli izkoristiti. Modro-beli so drugi polčas začeli agresivnejše, bolj napadalno, vendar so po napaki v obrambi prejeli še drugi zadetek, a so se kljub zaostanku še naprej borili, kar se jim je v 61. minuti tudi izplačalo, ko je za znižanje vodstva iz enajstmetrovke zadel Žganec. V nadaljevanju je Naftašem žal zmanjkalo časa za izenačenje in je ostalo pri izidu 2:1.

U19 | DRAVOGRAD 2:2 (1:1) NAFTA 1903

STRELCa: 8′ šupljika, 65′ šimunković

2. SmL | 12. KROG | 14:00 | NEDELJA | 27.10.2019 | ŠPORTNI CENTER DRAVOGRAD | DRAVOGRAD

CIGUT (V), MIHALJUŠ, SAKAČ, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, VURUŠIĆ, PLEJ, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), MATKO, BERDEN, KOŠČAK, HORVATH, ŠOŠ

Modro-beli so odlično pričeli tekmo, saj so v prvih 25 minutah povsem prevladovali nad tekmecem. Dominacija na igrišču se je kmalu odrazila tudi na rezultat. V 8. minuti je namreč po podaji iz kota v nasprotnikovem kazenskem prostoru najvišje skočil Šupljika, ki je zadel za vodstvo. Dobrih 20 minut kasneje pa so domačini uspeli izenačiti, prav tako po prekinitvi. V drugem polčasu so Lendavčani po samostojni akciji Šimunkovića uspeli ponovno povesti. Vodstva pa žal niso uspeli zadržati, saj so 10 minut pred koncem tekme Korošci ponovno izenačili. Nato se je ponudila priložnost za zmago tako Naftašem kot tudi domačinom, a sta jo obe moštvi zapravili.

ZMAGA KADETOV IN MLADINCEV NA HOTIZI

V soboto je kadetska in mladinska ekipa, v 11. krogu 2. SKL/SML, gostila vrstnike iz Jarenine. Na obeh tekmah, ki sta bili odigrani v hotiškem Športnem parku, so bili boljši Naftaši.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v nedeljo ob 12:00 oz. 14:00, ko bosta ekipi U17 in U19 gostovali pri Dravogradu.

U17 | Nafta 1903 1:0 (0:0) Jarenina

64′ Glogovec (11m)

2. skl | 11. krog | 11:00 | Sobota | 19.10.2019 | Športni park Hotiza | Hotiza

ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN (K), LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, GLOGOVEC, PEČARKO, škrilec, kodba
KLOP:
JANŽA (V), GAVRILOVIĆ, gabor, utroša, GERIČ

V prvem polčasu je prevladovala gostujoča ekipa, ki si je priigrala kar nekaj lepih priložnost, a na srečo Naftašev do zadetka ni prišlo. Kot že navajeno so se modro-beli po slabšem prvem delu zbudili in prikazali dosti boljšo igro. Po zgrešenih priložnostih Lendavčanov so le-ti v 64. minuti vseeno uspeli zadeti. Po prestreženi žogi in hitrem protinapadu se je v kazenskem prostoru znašel Glogovec, ki pa je bil s strani gostujočega vratarja nepravilno oviran. Sledila je najstrožja kazen, katero pa je Glogovec izkoristil in modro-bele popeljal v vodstvo. Po prejetem zadetku so gostje do konca tekme vršili pritisk na lendavska vrata, a do izenačenje ni prišlo.

U19 | Nafta 1903 3:1 (1:1) Jarenina

6′ Lesar, 65′ Vurušić, 83′ Šimunković

2. sml | 11. krog | 13:00 | Sobota | 19.10.2019 | Športni park Hotiza | Hotiza

kovač (V), MIHALJUŠ, murković, šimunković, BIRÓ, PAVŠIČ, VURUŠIĆ, plej, FEKETE, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), matko, koščak, HORVATH, šoš, golubić

PLANIKA TURNIŠČE 3:11 nAFTA 1903

Liga U11 | 6. KROG | 16:00 | TOREK | 15.10.2019 | IGRIŠČE Turnišče | TURNIŠČE

Včeraj popoldan je ekipa selekcije U11 gostovala pri rivalu iz Turnišča. Mladi “Naftaši” so prikazali zelo všečno in organizirano igro ter zasluženo visoko premagali turniško Planiko.

Roland Polareczki, trener selekcije U11: “Zelo sem vesel, da so igralci razumeli mojo filozofijo, ki temelji na trdem delu in disciplinirani igri. Prenos žoge nam je zelo dobro uspevala, a tudi v napadu smo igrali dobro, agresivno, kar je privedlo do zmage.”

Veselje igralcev po zmagi nad Turniščem

TURNIR SELEKCIJE U7 V ŠPORTNEM PARKU

TURNIR | 16:30 | TOREK | 15.10.2019 | ŠPORTNI PARK LENDAVA | LENDAVA

Včeraj popoldan je v lendavskem Športnem parku potekal turnir selekcij U7. Sodelovale so ekipe Nafte 1903, Bistrice, Črenšovcev in Odrancev. Mladi Naftaši so igrali proti vrstnikom iz Črenšovec in Bistrice in na obeh tekmah prikazali dobro igro.

KADETI DO ZMAGE, MLADINCI PORAŽENI

V nedeljo je kadetska in mladinska ekipa odpotovala v Rogaško Slatino na tekmo 10. kroga 2. SKL/SML. Medtem, ko je moštvo selekcije U17 zasluženo premagalo Rogaško, so mladinci utrpeli še drugi zaporedni poraz.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v soboto ob 11:00 oz. 13:00, ko bosta ekipi U17 in U19 v hotiškem Športnem parku gostili vrstnike iz Jarenine.

U17 | Rogaška 0:1 (0:0) Nafta 1903

67′ Partlić

2. skl | 13:30 | Nedelja | 13.10.2019 | Športni center Rogaška Slatina | Rogaška Slatina

ANDRaŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, NIKOLIČ
KLOP:
JANŽA(V), GAVRILOVIĆ, GERIČ, ŠKRILEC, KODBA, UTROŠA

Modro-beli so že od začetka tekme igrali potrpežljivo ter prevladovali v posesti. Priigrali so si več nevarnih priložnosti, med drugimi tudi enajstmetrovko, ki pa so jo žal zapravili. Tudi v drugem polčasu so prevladovali Lendavčani, kar je v 67. minuti privedlo do zasluženega vodstva in zmage.

U19 | Rogaška 4:2 (2:0) Nafta 1903

68′ Šimunković, 91′ Šupljika (11m)

2. sml | 15:30 | Nedelja | 13.10.2019 | Športni center Rogaška Slatina | Rogaška Slatina

CIGUT (V), MIHALJUŠ, MATKO, KOŠČAK, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, VURUŠIĆ, FEKETE, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KLOP:
NOVAK (V), MURKOVIĆ, BERDEN, HORVATH, ŠIMUNKOVIĆ, PLEJ

Prvi polčas je pripadel domačinom, saj so bili agresivnejši od lendavske zasedbe, ki pa se nikakor ni znala odzvati na njihov pristop. Rezultat polčasa je bil 2:0. V drugem delu so modro-beli pokazali malo več borbenosti, vendar je bilo vse skupaj že prepozno za preobrat. Domači so dodali še dva gola in zasluženo zmagali 4:2. Zanesljivo zmago domače ekipe niti zadetka Šimunkovića (68′) in Šupljike (91′) nista mogla preprečiti.