Kategorija: Članska ekipa

Drago M

Pripravljalna tekma ekipe U-13

Včeraj je ekipa U13 odigrala prijateljsko srečanje z vrstniki iz Beltincev. Zmage so se veselili igralci NK Nafte 1903, ki so premagali goste iz Beltincev z rezultatom 9-2. Čestitke igralcem za prikazano.

Trener domačih Borut Gerenčer:

“Kljub odsotnosti nekaterih igralcev smo na trenutke prikazali všečno igro oz. smo se držali rdeče niti naše akademije. Rezultatu ne dajem velik pomen, pomembno je, da se igralci držijo dogovorjenega in da uživajo v igri”.

Bukovec János

Drago M

U19 PRIPRAVLJALNO SREČANJE NK NAFTA 1903 – NK MIKLAVŽ

U19 PRIPRAVLJALNO SREČANJE NK NAFTA 1903 - NK MIKLAVŽ

Ekipa U19 je v soboto, 22.02.2020, odigrala svojo tretjo prijateljsko tekmo pred nadaljevanjem spomladanskega dela prvenstva. Nasprotnik je bila vodeča ekipa MNZ Maribor in sicer NK Miklavž. Srečanje na umetni travi pri Doš 1 se je končalo z rezultatom 4:4.

Modro-beli smo slabo začeli srečanje, saj smo že v 2. minuti prejeli zadetek. Vendar smo se hitro pobrali in po zadetkih v 12., 24. in 25. minuti prešli v vodstvo s 3:1. Vendar smo do polčasa po lastnih napakah prejeli tri zadetke in tako se je prvi del končal z vodstvom gostov 3:4. V drugem delu smo po nekaterih menjavah prišli do izenačenja in tako se je obračun končal z rezultatom 4:4. Strelci za »plave« so bili Pavšič 2x, Šupljika in Horvath.

Postava U19 NK Nafta 1903: Cigut Bojan (V); Plej Jan, Murković Dino, Biró Dominik, Mihaljuš Matej, Šupljika Mateo, Lesar Martin Michael, Pavšič Sašo, Šimunković Bruno, Koščak Lovro, Vurušić Leo.  V nadaljevanju so igrali še: Novak Miha (V), Matko Mišo, Horvath David Jožef, Golubić Marin, Šoš Aleks, Imre Nino, Berden David, Srša Leonardo.

Naslednja pripravljalna tekma čaka ekipo U19 v četrtek, 27.02.2020, ko se bomo na domači umetni travi srečali s člansko ekipo Hotize. Tekma se bo pričela ob 17:00.

Pripravil: Silvester Bažika, trener U19

Drago M

Okrepitve v NK Nafta 1903

Okrepili smo se z dvema igralcema!
Za spomladansko sezono sta se NK Nafti 1903 pridružila dva igralca. Oba igralca sta prišla v naš klub iz ZTE FC in bosta igrala za nas kot posojena igralca do 30. junija 2020.
- Ubochioma Meshack je 18-letni nigerijski napadalec, na novo registrirani igralec ekipe ZTE FC iz Zalaegerszega, je velik talent.
- 21 letni Bence Gergényi, je madžarski reprezentant U21, je bil v sezoni 2018/19 je bil standardni član prve ekipe ZTE FC-ja, ki si je izborila napredovanje v 1. madžarsko ligo in je v jesenski sezoni 2019/20 odigral 6 prvoligaških prvenstvenih tekem."

János Bukovec

Drago M

UFC Lurkó Szombathely – NK Nafta 1903 2:7 (0:3)

Tekmo smo začeli agresivno, visoko smo napadali nasprotnika in jim nismo dovolili organizirati igro, kar je privedlo do napake nasprotnika, kar smo mi učinkovito izkoristili. Ves čas tekme smo bili boljši nasprotnik, imeli posest žoge ter konstantno odigrali celotno srečanje. Z samim pristopom in trudom celotne ekipe sem zadovoljen.

Strelci: Frančič 4x, Škrobar, Partljič, Glogovec

Šooš Vladimir, trener ekipe U-17

Drago M

SELEKCIJA U19 ODIGRALA SVOJO DRUGO PRIPRAVLJALNO SREČANJE

Ekipa U19 je v soboto, 15.02.2020, odpotovala v Szombathely, kjer smo se v prijateljski tekmi pomerili z domačo ekipo Illés Akademia U17, ki nastopa v najmočnejši ligi Madžarske. Srečanje na umetni travi se je končalo z rezultatom 5:2 za domačine.
Modro-beli smo slabo začeli srečanje, saj smo po 15 minutah zaostajali že 2:0, po odlično izvedenem prostem strelu pa je bilo v 28. minuti že 3:0 za domače. Ob koncu polčasa smo tudi mi prišli do dveh zadetkov in tako se je polčas končal z 3:2 za Illés. V drugem delu smo prejeli še dva zadetka in tako se je obračun končal z rezultatom 5:2. Strelca za »naftaše« sta bila Fekete in Vurušić.
Postava U19 NK Nafta 1903: Cigut Bojan (V); Matko Mišo, Murković Dino, Biró Dominik, Mihaljuš Matej, Golubić Marin, Lesar Martin Michael, Pavšič Sašo, Horvath David Jožef, Fekete Daniel, Vurušić Leo. V nadaljevanju so igrali še: Novak Miha (V), Plej Jan, Šimunković Bruno, Šoš Aleks, Berden David, Srša Leonardo.
Za tekmo U19 je sledilo srečanje naše ekipe U17 proti ekipi Illés Akademia, vendar proti njihovi rezervni, drugi ekipi U17, ki nastopa v tretjem rangu tekmovanja. Naši so bili prepričljivo boljši in tekmo dobili z rezultatom 7:2.
Naslednja pripravljalna tekma čaka obe ekipi v soboto, 22.02.2020, ko se bomo na domači umetni travi srečali z vrstniki iz Miklavža pri Mariboru. Tekma U17 se bo pričela ob 11:30, U19 pa ob 13:30 uri.

Tim Ch. Farkaš

ZMAGA NA PRIPRAVLJALNI TEKMI V VELIKI KANIŽI

szentlőrinc 1:2 (0:1) Nafta 1903

12′ Rebernik, 83′ Molnár

5. pripravljalna tekma | 14:30 | sobota | 08.02.2020 | Igrišče z UT | Velika Kaniža

Modro-beli so danes odigrali svoje peto pripravljalno srečanje. Tokrat je bil nasprotnik madžarski trejetjeligaš, Szentlőrinc SE. Tekmo, ki je bila odigrana na igrišču z umetno travo v Veliki Kaniži, pa so zmagali Naftaši.

Naslednja prijateljska tekma bo v sredo, ko bodo Lendavčani odpotovali v Siófok, kjer se bodo pomerili s slovaškim drugoligašem, KFC Komarnom.

PRIPRAVE V ZALAEGERSZEGU

Članska ekipa se že od ponedeljka nahaja v Zalaegerszegu, kjer pridno trenira in se pripravlja na spomladanski del sezone.

Modro-beli so v ponedeljek ob 13:00 prispeli v Zalaegerszeg, ob 14:00 pa jih je že čakal prvi trening. V torek sta sledila dva treninga, v sredo eden ter ogled tekme med ZTE-jem in Kisvárdo. Nato so Lendavčani v četrtek ponovno opravili dva treninga. Danes je sledil dopoldanski trening, popoldan pa je na sporedu še “teambuilding”.

Na madžarsko so odpotovali tudi nekateri igralci iz mladinske selekcije, kot so Šupljika, Cigut in Fekete. Medtem pa je Pavšič, zaradi šolskih obveznosti, moral ostati v Lendavi.

V soboto je na vrsti 5. pripravljalna tekma, ki bo odigrana v Veliki Kaniži proti Szentlőrinc SE ob 14:30.

Dejan Dončić (trener):

o pripravah v Zalaegerszegu … “Zelo sem zadovoljen. Domačini so nam pripravili res odlične pogoje za uspešno delo – igrišča, hotel, hrana, .. vse je bilo na najvišjem nivoju. V sredo popoldan nas je nekoliko zmotil močan veter, a smo na srečo imeli takrat prosto, kar smo izkoristili za ogled tekme. Na srečo ni bilo nobenih poškodb in kar smo imeli načrtovano smo tudi uspešno opravili.”

o mlajših igralcih, ki so se ekipi priključili z mladinskega pogona … “Zadovoljen sem z njihovimi predstavami. Lahko rečem, da so na nivoju, ko nam lahko pomagajo. Tega sem zelo vesel, saj je prvenstvo dolgo in nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. Vidim v njih prihodnost. Na dobri poti so, a je jasno, da morajo vložiti še veliko dela. Sem sodi tudi Pavšič, ki pa je žal moral zaradi obveznosti ostati v Lendavi.”

VISOKA ZMAGA NAD HRVAŠKIM TRETJELIGAŠEM

Nafta 1903 8:1 (2:0) Varteks

Broz (ag) 3′; Ploj 14′; Drk 55′; Rebernik 65′; Leuštek 68′; Bolla 71′; Fekete 76′, 81′

4. pripravljalna tekma | 13:00 | Sobota | 01.02.2020 | Igrišče z UT | Lendava

Včeraj popoldan je zasedba Dejana Dončića odigrala še četrto pripravljalno tekmo. Tokrat so se modro-beli na lendavskem igrišču z UT pomerili z hrvaškim tretjeligašem – Varteksom iz Varaždina. Srečanje, katero je poleg lepega vremena krasilo tudi veliko gledalcev, je pripadlo domačim, ki so Hrvatom nasuli kar 8  zadetkov.

V ponedeljek se bodo Naftaši odpravili v Zalaegerszeg, kjer bodo trenirali vsega sedem dni, odigrala dve prijateljski tekmi ter se na to vrnili v Lendavo.

Včerajšnja začetna enajsterica proti Varteksu.