[U17/U19] VERESÉGGEL VALAMINT DÖNTETLENNEL TÉRT HAZA A KÉT UTÁNPÓTLÁSI CSAPAT

Tim Ch. Farkaš

A két legidősebb utánpótlási csapatunk tegnap idegenbe utazott Szlovénia északi részére, ahol a Dravograd ellen lépett pályára. Az U17 két egymást követő győzelem után most sajnos elveszített, de az U19 csapata sem lehet elégedett, hiszen kétszeres vezetés után végül csak egy pontot tudott szerezni.

A következő két mérkőzésre vasárnap kerül sor, amikor az U17 és az U19 a Kety Emmi Bistrica csapatánál fog vendégeskedni.

U17 | DRAVOGRAD 2:1 (1:0) NAFTA 1903

gólszerző: 61′ ŽGANEC

2. SKL | 12. forduló | 12:00 | vasárnap | 2019.10.27. | DRAVOGRADi sportközpont | DRAVOGRAD

KEZDŐ 11:
ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, KODBA
KISPAD:
JANŽA (V), GAVRILOVIĆ, GABOR, NIKOLIČ, ŠKRILEC, GERIČ

Már az első perctől fogva a hazai csapat dominálta a mérkőzést, ami ki is fizetődött, hiszen a 32. percben belőtték a vezetést. Ennek ellenére a kék-fehérek megpróbáltak kiegyenlíteni még a félidő előtt, de sajnos sikertelenül. A Nafta a második félidőbe sokkal agresszívabban és offenzívabban indult, ám sajnos egy védelmi hiba után a Dravograd újból betalált. A lendvai csapat nem adta fel a reményt és továbbra is probálkozott gólhoz jutni, ami végül a 61. percben sikerült is, amikor Žganec érvényesítette a büntetőt, de ez végül nem lett elég a pontszerzéshez, hiszen a folytatásban már sajnos meghiányzott az idő.

U19 | DRAVOGRAD 2:2 (1:1) NAFTA 1903

STRELCA: 8′ ŠUPLJIKA, 65′ ŠIMUNKOVIĆ

2. SmL | 12. forduló | 14:00 | vasárnap | 2019.10.27. | DRAVOGRADi sportközpont | DRAVOGRAD

KEZDŐ 11:
CIGUT (V), MIHALJUŠ, SAKAČ, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, VURUŠIĆ, PLEJ, LESAR, ŠUPLJIKA (K)
KISPAD:
NOVAK (V), MATKO, BERDEN, KOŠČAK, HORVATH, ŠOŠ

A lednvai csapat kiválóan rajtolt a mérkőzésbe, hiszen már a 8. percben gólhoz jutott. Szögletből Lesar küldött magas labdát az ellenfél tizenahtosába, ahol Šupljika ugrott magasan majd lőtte be a vezetést, ám 20 perccel később már érkezett a hazai csapat válasza. A 65. percben Šimunković akciójának köszönhetően a kék-fehérek ismét vezetéshez jutottak, ám ezúttal sem tartott sokáig az előny, hiszen a Dravograd ismét betalált. Az utolsó tíz percben mindkét csapatnak nagy lehetőség adódott a győzelemhez, ám egyik sem tudta kihasználni.