Kategória: Felnőtt csapat

Drago M

Az U13-as korosztály csapata Gerencsér Borut…..

Az U13-as korosztály csapata Gerencsér Borut vezetőedző és Lőrincz Jan segédedző vezetésével szerdán baratságos merkőzést játszott a Dravograd FC ellen Dravográdban.
Ezúttal a Nafta csapata örülhetett a győzelemnek. Az izgalmas meccset Becze Viktor gólja döntötte el. Az eredmény 1-0 lett a kékek javára. Szombaton pedig az U13 -as korosztály látta vendégül a KIRÁLY SE csapatát. A meleg időben a hazai csapat mutatkozott jobbnak és megérdemelten nyert 2-0-ra. Veingerl Anže kétszer talált a vendégek kapujába. Mindkét meccsen kiválóan teljesített minden játékos.

Drago M

A MÉRKŐZÉSI LÁZ FOKOZÓDIK

Fiúink lelkesen készülnek a szerdán játszó év mérkőzésére.A három eltíltott (Vinko, Novinić és Bizjak) kivételével az összes többi játékos egészséges és maximálisan motivált, hogy bizonyítsa elkötelezetségét. Mindannyian tudjuk, hogy Mura csapata a döntő nagy esélyese . Könnyedén csatlakozhat még az 1.szlovén labdarúgó liga bajnoki harcához. Mindannyian tudjuk, hogy a kupaverseny meglepetésekből áll. Biztosak lehetünk abban, hogy Dončić edző és csapata gondosan megvizsgálta az ellenfél összes előnyeit és hátrányait és a taktikai elképzelései során minden bizonnyal rendelkezik egy rejtett ásszal a mérkőzésre, mint meglepetéssel. De tudnunk kell azt is, hogy csapatunknál nem hiányzik a külön motiváció.
Az extra energiát a hűséges szurkolók adták a fiúknak. A szombati edzés során a Gorgonák szurkoló csoport tagjai látogatták meg őket, akik ismét megmutatták, hogy egyként lélegeznek a csapattal, fáklyás tűzijátékot szerveztek, amelyet csak a legnagyobb klubokban lehet láttni és a szurkolói dalokkal gondoskodtak arról, hogy a játékosok bőre libabőrős legyen és az akkumulátorok feltöltődjőn.
Kedden június 23-án délután mindkét klub közös sajtótájékoztatót tart a muraszombati Expano-ban, amelyre a média képviselői óriási érdeklődést mutatnak.
A Mura csapata már az előző napon utazik el a találkozóra és az utolsó éjszakát karanténban tölti. Csapatunk kedden még itthon elvégzi az utolsó edzést és a találkozó napján utazik a mérkőzésre, akárcsak ahogyan az elődöntőben történt. Ha a protokoll megegyezik az elődöntővel, legyen hát az eredmény is azonos.

Sok szerencsét srácok!

Drago M

U15-ÖS CSAPATUNK AZ 1. OSZTÁLYBAN!

A NZS tegnapi határozata alapján a 2020-21-es szezonban az U15-ös korosztály 1. osztályú bajnoksága kibővítésre került, így a keleti és a nyugati csoportban 16-16 csapat fog versengeni. A döntés értelmében a MNZ U15 liga győzteseként, az NK Nafta 1903 Akadémia U15 csapata a következő szezonban az 1. osztály keleti csoportjában indulhat. Gratulálunk Borut Petkovič trénernek és csapatának a bajnokság megnyeréséhez, és sok sikert kívánunk az 1. osztályba!

Hajrá Kékek, hajrá Nafta!

Drago M

Az U-13 csapat felkészülési mérkőzést játszot

Tegnap az U13 csapat barátságos találkozót játszot a Beltinci csapatával. A győzelmnek a NK Nafte 1903 játékosai örvendtek, hiszen 9-2-es eredménnyel bizonyultak  jobbnak  a Beltincitől. Gratulálunk
a játékosoknak a mutatott játékhoz.

Borut Gerenčer az U13 vezetőedzője:

“Annak ellenére, hogy néhány játékos nem volt jelen, helyenként  tetszetes játékot mutattunk be illetve
ragaszkodtunk az akadémiánk játékának vörös szálához. Nem tulajdonítok nagy
jelentőséget az eredménynek, fontos hogy a játékosok betartsák  a megállapodást és élvezzék a játékot.”

Bukovec János

Drago M

U19 FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS NK NAFTA 1903 – NK MIKLAVŽ

Az U19-es csapatunk szombaton, 2020.02.22., lejátszotta a harmadik felkészülési mérkőzését. Az ellenfél a Miklavž csapata volt, a MNZ Maribor U19-es bajnokság vezető csapata. A mérkőzés végeredménye  4:4 lett.

Rosszul kezdtünk és már a 2. percben hátrányba kerültünk. A kapott gólra gyorsan reagáltunk és a 25. percben már 3:1 vezettünk. De az első félidő végeig saját hibánkból 3 gólt kaptunk és igy 3:4 lett a félidő eredménye. A második játékrészben néhány csere után egyenlíteni sikerült és igy az összecsapás 4:4-es döntetlennel végződött. A hazai gólokat Pavšič 2x, Šupljika és Horvath szerezték.

A következő felkészülési mérkőzést az U19 csapata csütörtökön, 2020.02.27. játsza, amikor a Hotiza felnőtt csapata lesz az ellenfél. A mérkőzés 17:00 órakor kezdődik a lendvai műfüves pályán.

Elkészítette: Bažika Silvester, U19 edző

Drago M

Két játékossal erősítettünk!

A tavaszi szezonra két játékos érkezett az NK Nafta 1903 keretéhez. Mindkét játékos 2020. 06.30-ig kölcsönbe érkezett a ZTE FC csapatától.
- Ubochioma Meshack. 18 éves nigériai támadó, a ZTE FC új igazolása, nagy tehetség.
- Gergényi Bence, 21 éves, magyar U21-es válogatott, a 2018-19-es szezonban alapembere volt az első osztályba feljutó ZTE- nek, a 2019-20- as szezonban 6 alkalommal lépett pályára a magyar élvonalban."

János Bukovec

Drago M

UFC Lurkó Szombathely – NK Nafta 1903 2:7 (0:3)

Agresszív módon kezdtük a játékot, magasan támadva az ellenfelet és nem engedtük nekik a játék megszervezését, ami az ellenfél hibájához vezetett, amelyet hatékonyan kihasználtunk. A játék során jobban ellenfélnek bizonyultunk, birtokoltuk a labdát és az egész mérkőzésen  folyamatos játékot mutattunk.  Örülök az egész csapat játékhoz való hozzáállásának és erőfeszítéseinek.

Gólszerző: Frančič 4x, Škrobar, Partljič, Glogovec

Šooš Vladimir, trener ekipe U-17

Drago M

Nagykanizsa FC – Nafta 1903 3:1 (2:1)

Jól szervezet és szilárd csapat ellen játszottunk, amely rendkívül jól védekezett és gyors ellentámadásokból veszélyeztette az ellenfél kapuját. A mérkőzést jól kezdtük és gyorsan megszereztük a vezetést, majd utána visszaestünk és lassan, sok hibával és kedv nélkül folytattuk a játékot.  A gólokat súlyos egyéni hibákból kaptuk.  Igaz hogy a mérkőzés folyamán több szép helyzetet dolgoztunk ki, de azokat sajnos nem sikerült gólra váltanunk.

Gólszerző: Rubin – 11 m

Petkovič Borut – U 15 csapat vezetőedzője

Tim Ch. Farkaš

GYŐZELEM NAGYKANIZSÁN

szentlőrinc 1:2 (0:1) Nafta 1903

12′ Rebernik, 83′ Molnár

5. FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS | 14:30 | SZOMBAT | 2020.02.08. | MŰFŰVES FOCIPÁLYA | NAGYKANIZSA

Az első csapatunk ma játszodta le az ötödik felkészülési mérkőzését. Ezúttal a magyar harmadosztályos Szentlőrinc SE ellen. A nagykanizsai műfűves focipályán játszódó mérkőzést végül a lendvai eggyüttes nyerte.

A következő barátságos mérkőzésre szerdán kerül sor, amikor Siófokon, a szlovák másodosztályos KFC Komarno ellen lépnek pályára a kék-fehérek.