Kategória: Felnőtt csapat

Drago M

Az U-13 csapat felkészülési mérkőzést játszot

Tegnap az U13 csapat barátságos találkozót játszot a Beltinci csapatával. A győzelmnek a NK Nafte 1903 játékosai örvendtek, hiszen 9-2-es eredménnyel bizonyultak  jobbnak  a Beltincitől. Gratulálunk
a játékosoknak a mutatott játékhoz.

Borut Gerenčer az U13 vezetőedzője:

“Annak ellenére, hogy néhány játékos nem volt jelen, helyenként  tetszetes játékot mutattunk be illetve
ragaszkodtunk az akadémiánk játékának vörös szálához. Nem tulajdonítok nagy
jelentőséget az eredménynek, fontos hogy a játékosok betartsák  a megállapodást és élvezzék a játékot.”

Bukovec János

Drago M

U19 FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS NK NAFTA 1903 – NK MIKLAVŽ

Az U19-es csapatunk szombaton, 2020.02.22., lejátszotta a harmadik felkészülési mérkőzését. Az ellenfél a Miklavž csapata volt, a MNZ Maribor U19-es bajnokság vezető csapata. A mérkőzés végeredménye  4:4 lett.

Rosszul kezdtünk és már a 2. percben hátrányba kerültünk. A kapott gólra gyorsan reagáltunk és a 25. percben már 3:1 vezettünk. De az első félidő végeig saját hibánkból 3 gólt kaptunk és igy 3:4 lett a félidő eredménye. A második játékrészben néhány csere után egyenlíteni sikerült és igy az összecsapás 4:4-es döntetlennel végződött. A hazai gólokat Pavšič 2x, Šupljika és Horvath szerezték.

A következő felkészülési mérkőzést az U19 csapata csütörtökön, 2020.02.27. játsza, amikor a Hotiza felnőtt csapata lesz az ellenfél. A mérkőzés 17:00 órakor kezdődik a lendvai műfüves pályán.

Elkészítette: Bažika Silvester, U19 edző

Drago M

Két játékossal erősítettünk!

A tavaszi szezonra két játékos érkezett az NK Nafta 1903 keretéhez. Mindkét játékos 2020. 06.30-ig kölcsönbe érkezett a ZTE FC csapatától.
- Ubochioma Meshack. 18 éves nigériai támadó, a ZTE FC új igazolása, nagy tehetség.
- Gergényi Bence, 21 éves, magyar U21-es válogatott, a 2018-19-es szezonban alapembere volt az első osztályba feljutó ZTE- nek, a 2019-20- as szezonban 6 alkalommal lépett pályára a magyar élvonalban."

János Bukovec

Drago M

UFC Lurkó Szombathely – NK Nafta 1903 2:7 (0:3)

Agresszív módon kezdtük a játékot, magasan támadva az ellenfelet és nem engedtük nekik a játék megszervezését, ami az ellenfél hibájához vezetett, amelyet hatékonyan kihasználtunk. A játék során jobban ellenfélnek bizonyultunk, birtokoltuk a labdát és az egész mérkőzésen  folyamatos játékot mutattunk.  Örülök az egész csapat játékhoz való hozzáállásának és erőfeszítéseinek.

Gólszerző: Frančič 4x, Škrobar, Partljič, Glogovec

Šooš Vladimir, trener ekipe U-17

Drago M

Nagykanizsa FC – Nafta 1903 3:1 (2:1)

Jól szervezet és szilárd csapat ellen játszottunk, amely rendkívül jól védekezett és gyors ellentámadásokból veszélyeztette az ellenfél kapuját. A mérkőzést jól kezdtük és gyorsan megszereztük a vezetést, majd utána visszaestünk és lassan, sok hibával és kedv nélkül folytattuk a játékot.  A gólokat súlyos egyéni hibákból kaptuk.  Igaz hogy a mérkőzés folyamán több szép helyzetet dolgoztunk ki, de azokat sajnos nem sikerült gólra váltanunk.

Gólszerző: Rubin – 11 m

Petkovič Borut – U 15 csapat vezetőedzője

Tim Ch. Farkaš

GYŐZELEM NAGYKANIZSÁN

szentlőrinc 1:2 (0:1) Nafta 1903

12′ Rebernik, 83′ Molnár

5. FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS | 14:30 | SZOMBAT | 2020.02.08. | MŰFŰVES FOCIPÁLYA | NAGYKANIZSA

Az első csapatunk ma játszodta le az ötödik felkészülési mérkőzését. Ezúttal a magyar harmadosztályos Szentlőrinc SE ellen. A nagykanizsai műfűves focipályán játszódó mérkőzést végül a lendvai eggyüttes nyerte.

A következő barátságos mérkőzésre szerdán kerül sor, amikor Siófokon, a szlovák másodosztályos KFC Komarno ellen lépnek pályára a kék-fehérek.

FELKÉSZÜLÉSEK ZALAEGERSZEGEN

A felnőtt csapatunk már hétfőtől Zalaegerszegen tartózkodik, ahol szorgalmasan edz és készülődik a tavaszi idényre.

A lendvai csapat hétfőn 13:00 órakor érkezett Zalaegerszegre és már egy órával később bele is kezdett az első edzésbe. Kedden két edzés következett, szerdán egy, valamint meccsnézés a ZTE Arénában (ZTE vs. Kisvárda). Erre csütörtökön újra két edzést végeztek a kék-fehérek. Ma pedig csak egy délelőtti edzésre került sor, majd delután “teambuilding” következett.

Néhány ifjú játékos is csatlakozott a csapathoz az utánpótlásból, így Šupljika, Cigut és Fekete is a felnőtt csapattal edz, miközben Pavšičnak sajnos Lendván kellett maradnia.

Szombaton kerül sor az 5. felkészülési mérkőzésre, amikor Nagykanizsán a Szentlőrinc lesz az ellenfél 14:30 órakor.

Dončić DEJAN (edző):

a felkészülésekről Zalaegerszegen … “Igenis elégedett vagyok. A hazaiak nagyon jó kiszolgáltak minket – a pályák, a hotel, az étel, .. minden a legmagasabb szinten volt. Negatívan csak a szerda délutánt emelném ki, hiszen erős szélfujás volt, de szerencsére épp szabad időpontunk volt, így ellátogattunk a ZTE – Kisvárda meccsre. Szerencsére nem történt sérülés és a kitűzött tervet is teljesítettük.”

a fiatal játékosokról, amelyek az utánpótlásból kapcsolódtak a csapathoz … “Megvagyok elégedve velük. Mondhatom, hogy olyan szinten állnak, hogy bármikor tovább tudnak segíteni a csapaton. Ez nagyon fontos, hiszen a bajnokság még hosszú és sosem lehet tudni mi történik. Látom bennük a jövőt. Nagyon jó úton vannak, de fontos kiemelni, hogy még sok munka vár rájuk. Pavšičot is ide sorolom, aki pedig sajnos nemtudott velünk jönni.

HAT HETES KIHAGYÁSRA LESZ SZÜKSÉGE KAMARÁSNAK

Kamarás György, az első csapatunk támadója, két héttel ezelőtt kisebb sérülést szenvedett térdén. Néhány nappal ezelőtt sikeres műtéten ment át és valószínüleg 5-6 hétes kihagyásra lesz szüksége. Mielőbbi jobbulást kívánunk.

NYOLCAT LŐTT A NAFTA A VARTEKSNEK

Nafta 1903 8:1 (2:0) Varteks

Broz (ag) 3′; Ploj 14′; Drk 55′; Rebernik 65′; Leuštek 68′; Bolla 71′; Fekete 76′, 81′

4. FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS | 13:00 | SZOMBAT | 2020.02.01. | MŰFŰVES FOCIPÁLYA | Lendva

A Nafta első csapata tegnap délután játszodta a negyedik felkészülési mérkőzését. Ezúttal a horvát harmadosztályos Varteks érkezett Lendvára. A szép időnek köszönhetően, a nézők nagy számban jelentek meg, amelyek pedig a Nafta győzelmét, valamint 9 gólt láthattak.

Hétfőn a kék-fehérek Zalaegerszegre utaznak egy hetes felkészülési időszakra, ahol két barátságos mérkőzésre is sor kerül.