FÁJDALMAS VERESÉG – SIKERTELEN ÉVZÁRÁS

Tim Ch. Farkaš

NAFTA 1903 0:3 (0:1) KOPER

2. SNL | 19. FORDULÓ | 17:00 | SZOMBAT | 2019. NOVEMBER 23. | LENDVAI SPORTPARK | LENDVA

Az első csapatunk tegnap délután játszodta ez év utolsó mérkőzését. Ezúttal a bajnokság legerősebb csapata érkezet Lendvára – az FC Koper. Sajnos az egykori elsőosztályos derbi pedig nem végződött teljesen a “Naftások” elvárásai szerint, hiszen a tengermellékiek már az első félidőben vezetéshez jutottak. Az egy gólos előnyüket pedig a második félidőben sikeresen növelni is tudták és megérdemelten megnyerték a mérkőzést. A lendvai csapat 2019. április 23. óta először veszített el meccset hazai pályán.

A kezdő tizenegy Koper ellen.

Vinko Vedran …

a tegnapi mérkőzésről: “Mivel hazai pályán eddig legyőzhetetlenek voltunk, ezúttal is pozitív eredményben biztunk. A Koper jó teljesítményt nyújtott és szinte minden adódott lehetőségből gólhoz jutott, valamint megérdemelt győzelmet aratott. Próbáltuk kijátszani a védelmüket, de sehogy sem sikerült, hiszen kiválóan védekeztek és sikerült megakadályozniuk, hogy gólhelyzethez jussunk. Sajnos pontrúgásokból sem tudtunk a hálóba találni.”

arról, hogy minek kell változnia ahoz, hogy a csapat az első helyért tudjon küzdeni:Fegyelmesebb védelmet kell kialakítanunk, átgondoltan kell játszodnunk és egy-két minőséges igazolás is jól jönne, amely segíthet a csapat teljesíményén. Persze tudjuk, hogy a kondiciónkon is sokat kell még dolgoznunk.”

Sluka marian …

a tegnapi mérkőzésről: “Már az első félidő vége előtt átvettük az irányítást, hiszen többet birtokoltuk a labdát, valamint javítottunk a játékunkon. Sikerült néhány helyzetet is kijátszanunk. A legszebb az első 45 perc végén történt. Az helyett pedig, hogy berúgtuk volna a vezetést, elveszítettük a labdát és a Koper ellentámadásból betalált. Ez a gól nagyon rossz pillanatban esett. Az első félidőben jó játékot mutattunk és két minőséges gólhelyzetett is kidolgoztunk, amelyet ilyen rangadón érvényesítenünk kell. A félidőben megbeszéltük, hogy még offenzívabb játékot fogunk produkálni. Sajnos a Koper elég tapasztalt és minőséges volt ahoz, hogy néhány perccel a második félidő kezdete után megszerezze a második találatát. Ez a gól pedig egyrészt eldöntötte a meccset, mivel egy ilyen minőséges csapat ellen nehéz két gólos hátrányt még fordítani. Ennek ellenére fontos, hogy a srácok nem adták fel a mérkőzést és tovább harcoltak. A folytatásban sokkal többet birtokoltuk a labdát és kialakitottunk néhány helyzetet is. Szerintem, ha berúgjuk a szépíttő gólt, akkor még lenne a csapatomban elég erő ahoz, hogy pozitív eredményt tudjon kijátszani. A Koper nagyon tudatos mérkőzést játszott és kiváló szervezett védekezést mutatott. Három ellentámadásból, három gólt szerzett és mi ma erre sajnos nemtudtunk megfelelően reagálni. Sajnos nemvoltunk elég agresszívak, koncentráltak és győzeleméhessek.”

a két sérült játékosról szerepéről: “Persze Bolla és Paku nagyon hiányoztak ma a csapatnak. Gergő egy fiatal és nagyon tehetséges játékos. Roland pedig egy nagyon fontos része a csapatnak és vele sokkal erősebb a csapat. Egy igazi vezérjátékosról van szó, amely saját kiváló teljesítményével és hozzáállásával sokszor megmutatja többieknek az irányt. Sajnos mindketten sérülést szenvedtek, de szerencsére egyik se komolyabb. Remélem, hogy mindketten minél előbb vissza tudnak térni a 100%-os megterheléshez. Főleg a fiatal játékosoknál fontos, hogy sok edzést végezenek. Az a célunk, hogy Gergőt és Rolandot kiváló erőnleti formába hozzuk, amelyel majd segíteni tudnak tavasszal a csapaton.”

az őszi szezonról: “Szerintem nagyon szép eredményt ért el a csapat ebben a félévben. A szlovén kupa elődöntőjében állunk, teljesen megérdemelten. A bajnokságban van némi hiányérzetem, főleg ez az utolsó forduló után. A csapatom jó teljesítményekkel és eredményekkel eljutotott a Koper elleni rangadóhoz, amelyet pedig sajnos elveszített. Mi kezünkben volt minden, hiszen győzelem során ott lenénk a dobogón, így pedig az 5. helyre estünk. Úgy éreztem, hogy a csapatom már eléggé erős és összekovácsolt ahoz, hogy az utolsó meccset a saját játékával megtudja nyerni, de ez végül nem történt meg. A csapatom nagyon jól dolgozot egész ősszel és sokat fejlődött. Úgy érzem jó hangulat van a csapatban. A nyújtott teljesítmények 80% nagyon biztató. Persze volt néhány rosszabb teljesítményünk is, de megkell érteni, hogy ez a csapat még fiatal, kevés ideje van együtt és még sokat kell neki tanulnia. Mindenképpen pozitívan értekelném ezt a félévet.”

a következő hetekről: “Péntekig edzünk, majd felméréseket végzünk Zalaegerszegen. Erre a srácoknak lesz jó három hettük a pihenéshez. Majd december 15-től fogva othon könnyebb edzéseket fognak végezni. Január 6-án kezdődnek a felkészülések, amelyre van két hónap időnk. A következő napokban lesz egy megbeszélésünk a vezetőséggel arról, hogy milyen irányban fogjuk folytatni a munkát. Remélem, hogy komoly célokat fogunk kitűzni, hiszen egy ilyen klub ezt mindenképpen megérdemli. Ha ez igaz sikerül, akkor persze szükségünk lesz minőséges erősítésekre is, amelyek majd segíthetnek a csapaton.”

A Nafta 1903 az 5. helyen fejezi be 2019-es évet. | Forrás: nzs.si

A kék-fehérek a Radomlje (47 gól) után a legtöbb találatott szerezték (44 gól), ám ez a pozitív adat mellett ki kell emelni, hogy 24 labda végződött a Nafta halójában, amely az első öt helyen lévő csapatból a legtöbb. A Lendvaiak legsikeresebb gólszerzője Bizjak Jaka, aki 13-szor talált telibe és a 2. helyen áll a 2. SNL góllövőlistáján. A 6. helyen követi Rebernik Mihael (6 gól) és Vinko Vedran (6 gól).

A szlovén másodosztály góllövő listája, amelyen Bizjak Jaka kiváló második. | Forrás: nzs.si

Sluka Marian csapata 19 tétmérkőzésből 10-et nyert, valamint 4 döntetlent játszott és 5 vereséget szenvedett. A Nafta az egyik legsikeresebb hazai csapat, hiszen a Sportparkban mindössze 2-szer játszott döntetlent, éspedig Brda és Belatinc ellen, valamint csak egyszer veszített el, mégpedig Koper ellen (0:3) a múlt fordulóban.  A Lendvaiak szerezték meg az őszi szezon (15 mérkőzés) legmagasabb győzelmét is, amikor idegenben csúnyán megverték Dob csapatát (1:7).

Legtöbbször Raduha Florijan, Oštrek Stjepan és Rebernik Mihael léptek pályára (19). A legtöbb időt szintén az első kapusunk, Raduha Florijan töltötte a pályán, hiszen 1710 percig állt a kapuban. A “Naftások” közül legtöbbször Szökrönyös Dániel volt becserélve (10-szer).

A Lendvai csapat a 2. helyzést foglaja el. Ha a nézők számáról van szó, akkor 19 mérkőzésen mindössze 8030 néző követte a csapat játékát. Az 1. helyen Koper áll, 8550 látogatóval. Szintén másodikak vagyunk a hazai (4450 néző) és az idegenbeli meccsek (3580 néző) látogatásának tabelláján. A legtöbb néző a Belatinc elleni derbire látogatott el – 1500, ami a legtöbb az egész öszi szezonban.

A 2. SNL fair play tabellája. | Forrás: nzs.si

Nagy köszönetet szeretnénk mondani minden szurkolónak, szimpatizánsnak, amely rosszban és jóban is buzdította a csapatot. Elsősorban pedig a hűséges szurkolótáborunknak szeretnénk köszönetet mondani, a Gorgonáknak, amelyek a sok problémák ellenére, állandóan a csapat mellett állttak és kiváló hangulatot varázsoltak.

A Gorgonák a Koper elleni rangadón. | Forrás: m24.si/Fotó: M24 Photo Agency