ÉVZÁRÓ – GYŐZÖTT AZ U19, VERESÉGETT SZENVEDETT AZ U17

Tim Ch. Farkaš

Szombaton a két legidősebb utánpótlási szelekciónk az utolsó idei meccsét játszotta. Lendvára ezúttal a Belatinc csapata érkezett, amelyet az U19 könnyedén legyőzött, az U17 pedig elveszített.

U17 | Nafta 1903 1:2 (0:1) Beltinci

gólszerző: 57′ Mezga

2. SKL | 16. forduló | 10:30 | szombat | 2019. november 23. | ŠC Lendva – Műfűves pálya | Lendva

kezdő 11:
ANDRAŠEC (V), PARTLIĆ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, MEZGA, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, škrilec
kisPad:
JANŽA (V), nikolić, utroša, kodba, GERIČ

šooš vladimir …

a Belatinc elleni mérkőzésről: “Ez az egyik legrosszabb teljesítményünk volt az aktuális idényben. Jól felkészültünk az ellenfélre, de mégsem sikerült a tervünk. A Belatinc kihasználta a sok egyéni hibánkat és két gólt is lőtt. Gyors választ tudtunk adni a második találatuk után, de többet mint egy gólt nemtudtunk összehozni.”

az idei idényről: “Megvagyok elégedve a hozzáállással, a játékunkkal és a csapat fejlődésével. Sajnos a támadásban kevés játékosunk van, valamint hiányzik az offenzív minőség is. A jövőben nagyobb hangsúlyt kell adnunk a tamadás felépítésére és annak a befejezésére. Ha sikerül offenzívabb játékot produkálnunk, akkor biztos vagyok benne, hogy a tabellán is feljebb tudunk majd jutni.”

Az U17-es csapatunk a tabella 8. helyén végezte az őszi szezont. | Forrás: nzs.si

Az U17 legjobb gólszerzője Žganec Josip, aki a góllövőlista 5. helyét foglalja el. A 8. és a 10. helyen Glogovec Erik (4) illetve Partlić David (2) követik.

Žganec Josip a góllövő lista 5. helyén található. | Forrás: nzs.si

U19 | Nafta 1903 4:2 (3:0) Beltinci

gólszerzők: 3′ Vurušić, 14′ Fekete, 36′ plej, 54′ koščak

2. SmL | 16. forduló | 12:30 | szombat | 2019. november 23. | ŠC Lendva – műfűves pálya | Lendva

kezdő 11:
CIGUT (V), MIHALJUŠ, matko, koščak, ŠIMUNKOVIĆ, šoš (k), VURUŠIĆ, PLEJ, fekete, LESAR, ŠUPLJIKA
kispad:
NOVAK (V), BERDEN, horvath, srša, golubić

Ha a csapat minden adott helyzetet érvényesített volna, akkor a Belatinc elleni győzelem sokkal magasabb is lehetett volna. Ennek ellenére az első félidőt a kék-fehérek három gólos előnnyel felyezték be. A második félidőben a csapatunk még negyedszer is telibe talált, amivel el is döntötte a mérkőzést. Erre kicsit elhanyagolt játékot mutattak a hazaiak, amit az ellenfél kihasznált, majd két gólt is szerzett, de a megszerzett két találat sem tudott már segíteni a Belatincon.

Az U19-es csapatunk az 5. helyen végzi az őszi szezont. | Forrás: nzs.si

A legsikeresebb góllövőink Šupljika Mateo és Koščak Lovro (6 találat), amelyek a 7. helyen helyezkednek el. A 9. helyen Fekete Dániel és Vurušić Leo (4 találat) következnek. A harmadik legjobb gólszerzőink pedig Šimunković Bruno valamint Sakač Leon (3 találat és 10. hely).

A 2. SML góllövőlistája. | Forrás: nzs.si

Az U17 és az U19 közös tabellája. | Forrás: nzs.si