Kadeti uspešni, mladinci nekoliko manj

Minulo nedeljo so se kadeti in mladinci lendavske Nafte 1903 odpravili na gostovanje v Brežice, proti ekipam tamkajšnjega nogometnega kluba. Kadeti so se v Lendavo vrnili s tremi točkami, med tem, ko mladinci te sreče niso imeli.

Minulo nedeljo so se kadeti in mladinci odpravili na gostovanje v Brežice. Kadeti so se domačim zoperstavili točno ob 12.00 uri, v celotnem srečanju pa je padlo skupno sedem zadetkov: Modro-beli so jih dosegli 5, domači pa le dva. Srečanje so bolje pričeli Lendavčani, saj so prvi zadetek dosegli že v šestnajsti minuti. Da bodo gosti trd oreh je bilo moč videti že takoj po prvem zadetku, ko so se kadeti iz Lendave šele dobro razigrali, svojo borbenost pa okronali z zadetkom za 0:2. Do konca prvega polčasa je kakšnih 40 gledalcev spremljalo zanimivo igro.

Že v drugi minuti drugega polčasa so domači poskrbeli za nižanje rezultatske razlike, a jim 15 minut kasneje modro-beli niso ostali dolžni in vodstvo povečali na 1:3. Po tem, ko se veselje Lendavčanov še niti ni dobro poleglo, so ti znova planili v objem, saj so mladi Lendavčani čez dve minuti vodili s kar 1:4. Dobre tri minute kasneje so gosti uspešno izkoristili strel iz enajstih metrov in rezultat popravili na 2:4, kar pa ni bilo najbolj po godu modro-belim, ki so končni rezultat srečanja 2:5 dosegli v 75. minuti.

U-17: Brežice 1919 – Nafta 1903 2:5 (0:2)

2:5, Dino Murković, 75. min

Če je šlo vse po načrtih kadetom Nafte 1903, pa tega tokrat ne moremo trditi za mladince. Ti so proti Brežicam utrpeli presenetljiv, nepričakovan a minimalen poraz, pri tem pa velja omeniti, da mladinska ekipa Brežic na prvenstveni tabeli kotira bistveno nižje kot Lendavčani. Gostitelji so že v prvem delu srečanja povedli z 2:0, za domače sta bila uspešna Nik Martin Krošelj v 22. in Sven Blazinšek v 30. minuti. Edini zadetek za goste je prispeval Leonardo Bistrović in sicer v 73. minuti za končnih in ublaženih 2:1.

U-19: Brežice 1919 – Nafta 1903 2:1 (2:0)

1:0, Nik Martin Krošelj, 22. min
2:0, Sven Blazinšek, 30. min
2:1, Leonardo Bistrović, 73. min

Naslednje srečanje bodo igralci NK Nafte 1903 odigrali na Hotizi proti moštvu iz Slovenske Bistrice.