Minuli torek in sredo je bil odigran 8. krog Mladinske lige MNZ Lendava. V torek sta na igrišču z umetno travo svoje moči merili ekipi domače Nafte 1903 in Turnišča. Boljši so bili domači, saj so goste premagali z visokih 8:0.

Mladinci lendavske Nafte 1903 so se minuli torek udarili proti vrstnikom iz Turnišča in dosegli visoko ter predvsem pomembno zmago. Na igrišču z umetno travo ob DOŠ I Lendava so v 8. krogu tekmovanja domači od gostov bili boljši v vseh segmentih igre, kar se je čez igro obrestovalo, saj so Turniščane premagali s kar 8:0. Šest zadetkov je padlo v prvem in dva zadetka v drugem polčasu.

Srečanje med mladinci si je ogledalo kakih 20 gledalcev. Prvi zadetek je Tihomir Kepe prispeval v 6. minuti, v 10. minuti pa je za 2:0 zadel Mateo Šupljika, ki je prav tako bil “krivec” zadetka za 3:0 in 4:0. Žiga Zelko je za višanje rezultata na 5:0 poskrbel v 44. minuti, zadnje sekunde srečanja pa je več kot odlično izkoristil Roland Biharvari, saj je v 45. minuti zadel za za goste težko dosegljvih 6:0.

Lendavčani so se na odmor v polčasu odpravili z bistveno boljšim izkupičkom, drugi polčas pa je bil kot kaže le formalnost, saj Turniščani mreže Lendavčanom niso uspeli zatresti. V nadaljevanju je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, zadnja dva zadetka pa sta padla v končnici. V 86. minuti je za 7:0 znova zadel Žiga Zelko, po napačni zaustavitvi domačega igralca v kazenskem prostoru pa je strel iz enajstih metrov uspešno izvedel David Berden in s tem postavil končni rezultat srečanja, 8:0.

Nafta 1903 U19 – Turnišče U19 8:0 (6:0)

Kepe Tihomir, 1:0 (6. min)
Šupljika Mateo, 2:0 (10. min)
Šupljika Mateo, 3:0 (22. min)
Šupljika Mateo, 4:0 (25. min)
Zelko Žiga, 5:0 (44. min)
Biharvari Roland, 6:0 (45. min)
Zelko Žiga, 7:0 (86. min)